^W górę

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zaproszenie na VII Polsko – Niemiecki Festiwal Róż

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa na VII Polsko – Niemiecki Festiwal Róż, finansowany w ramach projektu nr FMP-0248-19.

Tegoroczna impreza rozpocznie się 16 czerwca o godzinie 12.30 na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ulicy Sportowej 7 w Dobrej.

W tym roku zostały zaplanowane liczne wystawy, warsztaty i atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej.

Zachęcamy do aktywnego udziału w wydarzeniu upamiętniającym postać hrabiny Elizabeth von Arnim

 i przybycie w strojach kwiatowych bądź stylizowanych na koniec XIX wieku.

Serdecznie zapraszamy.

Teresa Dera Wójt Gminy Dobra

Stefan Müller Burmistrz Gminy Blankensee


Program „VII Polsko-Niemieckiego Festiwalu Róż”

16 czerwca 2019 roku,

Teren sportowo-rekreacyjny przy ul. Sportowej 7 w Dobrej

12.30 – 12.45 Korowód Królowej Róż

12.45-12.55 Oficjalne otwarcie „Festiwalu Róż” przez Panią Wójt Gminy Dobra oraz Pana Burmistrza Gminy Blankensee, powitanie gości, niespodzianka

12.55-13.25 Pokazy florystyczne „Kwiatowe opowieści” – słuchacze Studiów Podyplomowych Florystyka pod kierunkiem dr hab. inż. Piotra Salachny,  ZUT Szczecin 

13.25–13.45 Pokaz mody floralnej Rafała Staszczyka (Plantacja)

13.45 - 14.05 Występy artystyczne Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie

14.05–14.25 Przedstawienie maskowe „Ciekawość” i   taniec współczesny– Mieszkańcy Blankensee i Szkoła Mewegen

14.25–14.55 Pokazy florystyczne „Letnie przesilenie” Rafała Staszczyka (Plantacja)

14.55 – 15.15 Występy artystyczne  Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu

15.15 – 15.35 Występy artystyczne   Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej

15.35 – 15.50 Pokazy sportowe Mind Power Studio

15.50 – 16.20 Wybory Królowej Róż i Różanej Królewny

16.20 – 16.40 Koncert Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzędzinach

16.40 – 17.00 Koncert Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach

17.00 – 17.20 Koncert  Przemysłąwa Radziszewskiego

17.20 – 17.50 Koncert duetu Liquid Melody

17.50 – 18.10 Koncert Przemysława Radziszewskiego

18.10 – 19.00 Koncert Zespołu Babsztyl

19.00  Oficjalne zakończenie „Festiwalu Róż” przez Panią Wójt Gminy Dobra i Pana Burmistrza Gminy Blankensee

Wydarzenia towarzyszące:

12.30 – 19.00 

- wystawy florystyczne: Mirosławy (Miry) Kwaśniewskiej, Aliny Sendłak, Mai Felińskiej, dr hab. inż. Piotra Salachny, Rafała Staszczyka, dr hab. Agnieszki Krzymińskiej,

- aranżacje ogrodowe,

- ekspozycja kwiatów jadalnych i żywności funkcjonalnej, ZUT Szczecin

- wystawy malarskie: Krystyny Murawskiej, Urszuli Rychlińskiej, Eweliny Ławęckiej i Günthera Heise,

- wystawa autorskiej biżuterii z ceramiki i bursztynu Anny Maciochy

- wystawa fotograficzna Przemysława Wójcika i Fernando Schmidta,

- dmuchany plac zabaw dla dzieci,

- promocja książki „Wszystkie psy mojego życia” Elizabeth von Arnim w tłumaczeniu Elżbiety Bruskiej,

- kiermasz ogrodniczy,

- kiermasz rękodzieła,

- kiermasz ekologicznych wyrobów,

- ciasteczko festiwalowe,

- kuchnia regionalna.

Warsztaty:

12.30 – 19.10  wyrobu ekologicznych słodyczy – „Twórcza cytrynka”

13.30 – 14.30  florystyczne – kompozycje kwiatowe w naczyniach – Mira Kwaśniewska, Pracownia Maciejka,

                        florystyczne – sielskie wianki – Maja Felińska, Pracownia Otwarta

                        rękodzielnicze – lalki tilda–  (godz. 13.30-15.00) Kreatywne Wtorki - Koło Gospodyń Wiejskich w Dołujach

                        rękodzielnicze dla dzieci- kwiatki na piku (decoupage) – Magdalena Sierguć,

                        rękodzielnicze dla dzieci – bajkowe kukiełki – Hanna Wysocka (13.30-15.00)

                        florystyczne – kwiatowe wachlarze – Alina Sendłak Rękodzielnia Dmuchawce

                        florystyczne – kwiatowe broszki – dr hab.  Agnieszka Krzymińska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

                        florystyczne – bukieciki – Rafał Staszczyk, kwiaciarnia „Plantacja”

                        florystyczne - różane mikrofony – Marzena Dopierała

                        rękodzielnicze - szydełkowy pojemnik - Małgorzata Klaus. 

15.30 – 16.30  florystyczne – kompozycje kwiatowe w naczyniach – Mira Kwaśniewska, Pracownia Maciejka,

                        florystyczne – sielskie wianki – Maja Felińska, Pracownia Otwarta

                        rękodzielnicze – lalki tilda  (godz. 15.30-17.00) Kreatywne Wtorki - Koło Gospodyń Wiejskich w Dołujach

                        rękodzielnicze dla dzieci- kwiatki na piku (decoupage) – Magdalena Sierguć,

                        rękodzielnicze – różane poduszki – Aldona Kunc (15.30-17.00)

                        florystyczne – kwiatowe wachlarze – Alina Sendłak, Rękodzielnia Dmuchawce

                        florystyczne – kwiatowe broszki – dr hab.  Agnieszka Krzymińska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (godz.15.00-16.00)

                        florystyczne – bukieciki – Rafał Staszczyk, kwiaciarnia „Plantacja”

                        florystyczne – różane mikrofony – Marzena Dopierała

                        rękodzielnicze - szydełkowy pojemnik - Małgorzata Klaus. 

17.30 – 18.30  florystyczne – kompozycje kwiatowe w naczyniach – Mira Kwaśniewska, Pracownia Maciejka,

                        florystyczne – sielskie wianki – Maja Felińska, Pracownia Otwarta

                        florystyczne - las w słoiku – Magdalena Sierguć,

                        florystyczne – kwiatowe wachlarze – Alina Sendłak Rękodzielnia Dmuchawce

                        florystyczne – kwiatowe broszki – dr hab.  Agnieszka Krzymińska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (godz. 16.00-17.00)

                        florystyczne – bukieciki – Rafał Staszczyk, kwiaciarnia „Plantacja”

                        florystyczne - różane mikrofony – Marzena Dopierała

                        rękodzielnicze - szydełkowy pojemnik - Małgorzata Klaus. 

 

Copyright © 2013. PSP Rzędziny  Rights Reserved.